Úvodní stránka » Novinky » Zájezdy nejen pro seniory 55+ na Kypr podzim 2014 a jaro 2015

Zájezdy na Kypr podzim 2014 a jaro 2015 - akce nejen pro seniory 55+

Právě byly vypsány nové termíny na dotované zájezdy na Kypr podzim 2014 a jaro 2015.

Každý rok se nám z této krásné destinace vracejí spokojení klienti.

Využijte výhodných cen a zarezervujte si dotovaný zájezd již nyní.

  • Ceny od 13 900,– Kč – 3* hotel s polopenzí a nápoji u večeří v ceně! Ceny jsou konečné, včetně komplexního pojištění
  • Zdarma transfery z 12 míst ČR (Plzeň, Rokycany, Žebrák, Beroun, Hradec Králové, Holice, Pardubice, Poděbrady, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Pelhřimov)
  • 1 celodenní výlet v ceně každého zájezdu
  • Termíny: PODZIM 2014 (16.10.-24.11.2014) a JARO 2015 (20.04.-01.06.2015)

Dovolená ostrov Kypr 2014/2015 – to je krásně prožitá dovolená nejen v sezóně 2014/2015 na ostrově, který je třetím největším ostrovem Středozemního moře a který nabízí skutečně široký prostor pro příjemné a nerušené trávení letní dovolené. Afroditin ostrov lásky a krásy, jak je také Kypru někdy přezdíváno, je ideálním místem pro sport, poznávání, odpočinkovou rekreaci, romantické zájezdy či svatební cesty – od každého něco i pro ty nejnáročnější turisty.

V zimě lze na Kypru lyžovat v horách Troodosu a zároveň se koupat ve vlnách moře. Jsou zde golfová hřiště i pro velmi zkušené golfové hráče, tenisové kurty. Pro návštěvníky hotelu je zajištěno spoustu vodních radovánek – tedy vše k příjemně strávenému aktivnímu létu.

Dovolená Kypr 2014/2015 má co nabídnout i milovníkům poznávání – antické fresky a amfiteátry, románské hrady, nádherné mozaiky, gotické a byzantské kostely a mešity jsou zárukou kvalitních leteckých poznávacích zájezdů. Atraktivní nabídka památek a sportovních aktivit je navíc doplněna křišťálově čistým mořem, příjemným podnebím (a to i v zimě), místním folklórem, dobrosrdečností místních obyvatel a místy, která si i dodnes zachovala svoji nezaměnitelnou atmosféru.

Image logo-kyperske-organizace.jpg

Již bylo řečeno, že je Kypr často nazýván „ostrovem lásky“. Za to vděčí ostrov legendě o bohyni lásky a krásy Afrodité, která se zde prý zrodila z mořské pěny, což dokazuje krásné průzračně čisté moře, které stojí nejen za pohled, ale také za vyzkoušení.

Pro Kypr je charakteristický životní optimismus jeho obyvatel, jejich družnost a ochota pomoci.

Pláže na Kypru patří mezi jedny z nejkrásnějších. Bezkonkurenčně nejlepší a velmi dlouhé pláže naleznete v letovisku Ayia Napa. Kromě toho si můžete letní dovolenou zpestřit návštěvou zátoky Nissi Bay, která nabízí ojedinělou podívanou na všechny barvy moře, jež Vám mohou přijít na mysl. Doporučit můžeme také pláž Golden Beach, patřící mezi klidnější, přesto však jedny z nejkrásnějších na ostrově. Krásné pláže, čisté moře – to je Dovolená Kypr 2014/2015.

Kypr je doslova rájem pro znalce a milovníky vína – kyperská vína jsou jedna z nejstarších na světě. Proslulé je tzv. likérové víno produkované kláštěrními mnichy – Commandaria. Krásným zážitkem se může stát také návštěva některé z mnoha malebných vinic, vinařských závodů, muzea vinařství či jen ochutnáva vína v tradiční řecké taverně – třeba již v sezoně 2014/2015. V měsíci září na Kypru probíhají velké slavnosti vína.

Dalším důvodem, který bude stát za Vaším návratem na tento kouzelný ostrov je proslulá kyperská kuchyně, která tvoří podstatný prvek dobře strávené dovolené a Kypr vás v tomto směru určitě nezklame. Kromě vysokého standardu svěžesti a pestrosti nabízených pokrmů, jsou většinou turisté nadšeni jak kyperskou kuchyní, plnou zeleniny a bylinek tak i srdečnou obsluhou.

Tradičním pokrmem jsou tzv. meze – což znamená směsici všeho možného. Skládá se z několika chodů, které se skoro perou o místo na Vašem stole. Jsou tu delikátní omáčky, moussaka (mleté maso s opékanými lilky), koupepia (plněné vinné listy) a mnohé další, vše doprovázeno místním pivem nebo výbornými kyperskými víny.

Služby jsou na Kypru na výborné úrovni, lze vybírat z velké nabídky aktivit pro volný čas. Ubytování je možné v hotelech nejrůznějších kategorií, kempech, apartmánech a v soukromí. Prakticky celé jižní pobřeží je poseté hotelovými komplexy. Strávit zde můžete opravdu nezapomenutelné chvíle.

Budete-li se na ostrov lásky vracet, určitě nyní nevynechejte:

  • Pověstnou místní svatbu s venkovní hostinou, často za účasti i celé vesnice, rozbíjí se granátové jablko – symbol plodnosti, aby z něj vylétlo co nejvíce zrníček, zpívá a tančí se až do rána.
  • Alespoň jednodenní návštěvu turecké části Kypru – milovníci architektury ocení gotické katedrály přestavěné na mešity.
  • Paphos a okolí, který okouzlí každého a kde se můžete vydat po stopách Afrodity, vína a archeologických památek.
  • Nabídku na lehkou túru v pohoří Troodos (nejúrodnější a nejvyšší kyperské pohoří) a soutěskou Akamas.